Nr 7624DŚ-1/06 DECYZJA NR 1 O ŚRODOWISKOWYCH UWARUNKOWANIACH ZGODY NA REALIZACJĘ PRZEDSIĘWZIĘCIA oraz Obwieszczenie Burmistrza Więcborka z dnia 30.03.2006 r. ( Nr sprawy 7624-1 DŚ/06)

Więcbork, dnia 28.03.2006 rok

Nr 7624DŚ-1/06

DECYZJA NR 1
O ŚRODOWISKOWYCH UWARUNKOWANIACH ZGODY NA REALIZACJĘ PRZEDSIĘWZIĘCIA

       Na podstawie art. 46 a ust.1 i 7 pkt 4, art. 48 ust. 2 pkt 1, art. 56 ust.2 i 3 oraz 7 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska ( Dz. U. Nr 62 , poz. 627 z późn.z m.) oraz art. 104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego ( tekst jednolity      Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 z późn. zm. )

po rozpatrzeniu wniosku z dnia 14.02. 2006 roku Państwa  Bernarda i Ewy Nowak zam. 89 - 421 Runowo Kr 11 w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia pod nazwą:
Budowa, przebudowa, rozbudowa, zmiana sposobu użytkowania obiektów do chowu trzody chlewnej o obsadzie do 200 DJP.
Inwestycja obejmuje:
1.Zmianę sposobu użytkowania budynku inwentarskiego, składowego na chlewnię   ściółkową.
   2. Budowę chlewni ściółkowej.
   3. Budowę silosów zbożowo -paszowych szt. 5.
   4. Budowę zbiorników na gnojówkę szt. 3.
    5.Budowę niezbędnej infrastruktury ( przyłącze energetyczne, wodociągowe i
       kanalizacyjne).
Inwestycje obejmują teren działki Nr ewidencyjny 165/1, 165/2, 166/1, 166/2 obręb Runowo Kr. , gm. Więcbork.

- po  uzgodnieniu raportu o planowanym przedsięwzięciu :

1. ze  Starostą Sępoleńskim - Postanowienie z dnia 01.03.2006 r, znak: RO.7633-6/06
2. z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Sępólnie Kr.- Postanowienie z dnia 06.03.2006 r., znak: N.NZ - 402-1/06

ORZEKAM
Państwu Bernardowi i Ewie Nowak
zam. w Runowie Kr 11

I. Określić środowiskowe uwarunkowania zgody na realizację przedsięwzięcia
pod nazwą:
Budowa, przebudowa, rozbudowa, zmiana sposobu użytkowania obiektów do chowu trzody chlewnej o obsadzie do 200 DJP.
Inwestycja obejmuje:
1.Zmianę sposobu użytkowania budynku inwentarskiego, składowego na chlewnię   ściółkową.
   2. Budowę chlewni ściółkowej.
   3. Budowę silosów zbożowo -paszowych szt. 5.
   4. Budowę zbiorników na gnojówkę szt. 3.
    5.Budowę niezbędnej infrastruktury ( przyłącze energetyczne, wodociągowe i
       kanalizacyjne).
Inwestycje obejmują teren działki Nr ewidencyjny 165/1, 165/2, 166/1, 166/2 obręb Runowo Kr. , gm. Więcbork.
opisanego w raporcie oddziaływania na środowisko opracowanym przez  mgr inż. Martę   Doman , będącym załącznikiem do w/w wniosku .

Charakterystyka całego przedsięwzięcia stanowi załącznik do niniejszej decyzji.

1. Rodzaj i miejsce realizacji przedsięwzięcia :
* obiekty budowlane, wieś Runowo Kr., gm. Więcbork, woj. kujawsko - pomorskie.

2. Warunki wykorzystania terenu w fazie realizacji i eksploatacji:
* rozbudowa istniejącego siedliska rolniczego, poprzez zwiększenie i modernizację bazy inwentarskiej , nie zmienia funkcji terenu gospodarstwa ( hodowla ściółkowa ), a jedynie porządkuje zabudowę oraz zagospodarowanie działek.

3. Wymagania dotyczące ograniczenia uciążliwości dla terenów sąsiednich :
* inwestycje zlokalizować zgodnie z przedstawioną dokumentacją;
* ograniczyć emisje gazów i odpadów do atmosfery poprzez:
    - adaptację istniejącej zieleni i nasadzenie w miejscach nieutwardzonych zieleni izolacyjnej
      wysokiej i niskiej;
    - utrzymywać wysoki poziom higieny w pomieszczeniach produkcyjnych i w otoczeniu
       istniejących i projektowanych obiektów;
* wszelkie uciążliwości w tym m. innymi emisje hałasu do atmosfery , ograniczyć do granic własnej nieruchomości ,
* w fazie realizacji i funkcjonowania inwestycji należy nie przekraczać obowiązujących w granicach działki norm emisji hałasu do atmosfery , zastosować odpowiednie technologie zabezpieczające :
     - urządzenia i maszyny  o wysokim poziomie dźwięku hałasu wyposażyć  w odpowiednie
        adaptacje akustyczne (obudowy, tłumiki, wibroizolatory);   
* w trakcie użytkowania przestrzegać zasad czystości  i higieny na terenie gospodarstwa;
* wszystkie tereny wokół nowych i przebudowanych inwestycji należy utwardzić, a powierzchnie ekologiczne czynne obsadzić zielenią o różnej wysokości, możliwie całorocznej.

4. Ochrona wartości przyrodniczych, zasobów naturalnych i zabytków :
* zwierzęta hodowane utrzymywać w dobrostanie;
* zamierzenie inwestycyjne przeprowadzić i wykonać w sposób zapewniający ograniczenie jego oddziaływania na środowisko, w tym ochronę walorów krajobrazowych  zapewnić oszczędne korzystanie z terenu zgodnie z ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska ( Dz. U. Nr 62 , poz. 627 z późn.z m.)
* prace ziemne oraz prace związane z wykorzystaniem sprzętu mechanicznego lub urządzeń technicznych , prowadzone w obrębie bryły korzeniowej drzew i krzewów na terenach zieleni lub zadrzewieniach powinny być wykonywane w sposób najmniej szkodzący drzewom lub krzewom  zgodnie z ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody ( Dz. U. Nr 92, poz. 880, z późn. zm.);
* nawozy naturalne powstające podczas funkcjonowania inwestycji należy składować zgodnie z ich przeznaczeniem w sposób bezpieczny dla środowiska i zdrowia ludzi;
* wytworzona przy hodowli gnojówka, po jej odpowiednim i czasowym zmagazynowaniu, może być wylana na własne pole (użytki rolne), z wyeliminowaniem sąsiedztwa otwartych rowów melioracyjnych i lasu, bezpośredniej bliskości siedlisk rolniczych i zabudowy mieszkaniowej lub inwestor sporządzi  umowę na  sprzedaż nadwyżki wyprodukowanego azotu;
* dobrać wielkość płyty oraz zbiornika na gnojówkę do planowanej obsady zwierząt tak, aby powierzchnia płyty i pojemność zbiornika pozwalała na przechowanie obornika i gnojówki przez okres minimum czterech miesięcy;
* należy prowadzić działania zmierzające do zminimalizowania ilości powstałych odpadów;
* odpady powstające podczas realizacji i funkcjonowania przedsięwzięcia należy magazynować w sposób selektywny i bezpieczny dla środowiska, a następnie przekazywać podmiotom mającym odpowiednie zezwolenia na ich zbieranie, transport, odzysk i unieszkodliwianie;
* ścieki sanitarno - bytowe odprowadzić do szczelnego bezodpływowego zbiornika, a następnie wywozić do oczyszczalni ścieków;
* teren objęty decyzją nie wchodzi w obręb żadnej ze stref ochrony konserwatorskiej, ale jeżeli w trakcie prac ziemnych odkryty zostanie przedmiot posiadający cechy zabytku, należy wstrzymać roboty ziemne, a przedmiot i miejsce znalezienia zabezpieczyć i niezwłocznie powiadomić o tym fakcie właściwego Konserwatora Zabytków lub Burmistrza Więcborka (zgodnie z art. 32 ust. 1 ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami – Dz. U. z 2003 r. Nr 162, poz. 1568 z późn. zm.).
* istniejące urządzenia melioracji szczegółowych zachować lub przebudować na koszt  Inwestora w porozumieniu  z GSW w Więcborku i KPZM i UW we Włocławku Biuro Terenowe w Nakle n/ Not. w sposób zapewniający prawidłowe ich funkcjonowanie.
* wieś Runowo Kr. zgodnie z Rozporządzeniem Nr 21/2005 Wojewody Kujawsko - Pomorskiego z dnia 12. 09.2005 r.( Dz. Urz. Woj. Kujawsko - Pomorskiego  z 2005 Nr 108 , poz. 1875) obejmuje Krajeński Park Krajobrazowy co zobowiązuje inwestora do działań zgodnych z przepisami szczególnymi;

5. Wymagania dotyczące ochrony środowiska konieczne do uwzględnienia w projekcie budowlanym:
* zbiorniki na gnojówkę zamknięte i szczelne;
* projekt budowlany  winien ponadto uwzględniać przepisy :
 - Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 roku w sprawie warunków   technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2002 r. Nr 75, poz. 690; z 2003 r. Nr 33, poz. 270; z 2004 r. Nr 19, poz. 1156)
-  Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej z dnia 07.10.1997 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budowle rolnicze i ich usytuowanie ( Dz. U. z 1997 r. Nr 132, poz. 877),
   - Ustawy z dnia 26.07.2000 r. o nawozach i nawożeniu (Dz. U. z 2000 r. nr 89, poz. 991            z późn. zm.) oraz innymi przepisami szczególnymi.

6. Wymogi w zakresie przeciwdziałania skutkom awarii przemysłowych, w odniesieniu do przedsięwzięć zaliczanych do zakładów stwarzających zagrożenie wystąpienia  poważnych awarii:
* należy stosować przepisy BHP i ppoż. oraz instrukcje dla poszczególnych urządzeń
     stosowanych  w procesach technologicznych;
* po uruchomieniu zakładu należy opracować i wdrożyć instrukcję postępowania na wypadek nadzwyczajnych zagrożeń ( wybuch; pożar; wyciek ścieków, chemikaliów lub paliw).

7. Wymogi w zakresie ograniczenia transgranicznego oddziaływania na środowisko w odniesieniu do przedsięwzięć , dla których przeprowadzono postępowanie dotyczące transgranicznego oddziaływania na środowisko  - nie dotyczy.

8. Dla rozpatrywanego przedsięwzięcia  nie tworzy się obszaru ograniczonego oddziaływania.

9. Wnioskodawca jest zobowiązany do :
* uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę  dla w/w inwestycje. 

II. Zobowiązać Państwo  Bernarda i Ewę Nowak - zam. 89-421 Runowo Kr. 11 do opracowania i przedstawienia analizy porealizacyjnej zgodnie z art. 56 ust. 5 ustawy Prawo ochrony środowiska ( termin przedłożenia - w ciągu trzech miesięcy od daty uzyskania pozwolenia na użytkowanie  lub zainwentaryzowania  w/w obiektów).

UZASADNIENIE


     W dniu 14.02.2006 do Urzędu Miejskiego w Więcborku wpłynął wniosek Państwa Bernarda i Ewy Nowak wraz z raportem oddziaływania na środowisko w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia pod nazwą:
Budowa, przebudowa, rozbudowa, zmiana sposobu użytkowania obiektów do chowu trzody chlewnej o obsadzie do 200 DJP.
Inwestycja obejmuje:
1.Zmianę sposobu użytkowania budynku inwentarskiego, składowego na chlewnię   ściółkową.
   2. Budowę chlewni ściółkowej.
   3. Budowę silosów zbożowo -paszowych szt. 5.
   4. Budowę zbiorników na gnojówkę szt. 3.
    5.Budowę niezbędnej infrastruktury ( przyłącze energetyczne, wodociągowe i
       kanalizacyjne).
Inwestycje obejmują teren działki Nr ewidencyjny 165/1, 165/2, 166/1, 166/2 obręb Runowo Kr. , gm. Więcbork.

   Zgodnie z z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 09 listopada 2004 roku w sprawie określenia rodzajów przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko oraz szczegółowych kryteriów związanych z klasyfikowaniem przedsięwzięć do sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko  (Dz. U. Nr 257, poz. 2573 z późn. zm. ) wynika, że inwestycja związana z chowem i hodowlą w liczbie nie niższej niż 40 DJP znajduje się na liście przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko i zdrowie ludzi - § 3 ust 1 pkt 90 b .   

    Wobec powyższego wydanie powyższej  decyzji wymaga przeprowadzenia postępowania  z udziałem społeczeństwa.
      Zgodnie z art. 61§ 4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kpa ( Dz. U. z 2000 r. Nr 98 poz.1071 z późn. zm.) Burmistrz Więcborka ustalił strony i powiadomił o wszczęciu postępowania. Również poprzez obwieszczenie  zgodnie z art. 32 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 27.04.2001 r. - Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2001 r. Nr 62, poz. 627 z późn.zm.) poinformowano społeczeństwo, że  powyższy wniosek został zamieszczony w publicznie dostępnym wykazie danych, gdzie w ciągu 21 dni można  zapoznać się z raportem oraz wnosić uwagi i wnioski.
    W między czasie zgodnie z art. 48 ust. 2 pkt 1 powyższej ustawy, raport oddziaływania na środowisko został wysłany do uzgodnień ( Postanowienie Starosty Sępoleńskiego  z dnia 01.03.2006 r. , znak: Ro.7633-6/06 i Postanowienie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Sępólnie Kr. z dnia 06.03.2006r., znak: N.NZ - 402-1/06).

   Mając na uwadze art 81,art. 89 i art. 90 kpa, Burmistrz Więcborka  wyznaczył na dzień 06.03.2006 rok przeprowadzenie rozprawy administracyjnej w powyższej sprawie. Strony  jak i społeczeństwo zostało poinformowane poprzez obwieszczenie (zachowując termin min. 7 dni).
     W dzień rozprawy wpłynął  do UM w Więcborku sprzeciw właściciela działki sąsiedniej - Pana Tomasza Jóźwiak zam. Runowo Kr. 44
Z pismem tym zapoznano wszystkich zebranych na rozprawie. Pan Tomasz Jóźwiak na rozprawę nie przybył. 
    Dokonano analizy projektowanego przedsięwzięcia oraz stawianych w piśmie Pana Tomasz Jóźwiak  zarzutów. Stwierdzono, że  planowane do realizacji przedsięwzięcie jest kontynuacją już istniejącej produkcji rolniczej i polegać będzie na niewielkim zwiększeniu wielkość obsady, tj. wzrost  z około 500 sztuk docelowo do  około 700 sztuk ( w przeliczeniu do 200 DJP) oraz dostosowaniu gospodarki nawozowej prowadzonej na terenie gospodarstwa do obowiązujących wymogów prawnych.
  
    Podsumowując można stwierdzić, że powyższa inwestycja zmniejszy zagrożenie, jakie stanowią nawozy naturalne  dla środowiska oraz ulegną poprawie warunki bytowania zwierząt . Zadanie nie będzie oddziaływać na środowisko naturalne w tym NATURA 2000, zdrowie ludzi, a także nie narusza zakazów obowiązujących w Krajeńskim Parku Krajobrazowym.
    Zarzuty Pana Tomasza Jóźwiak  uznano za bezpodstawne.
 Protokół rozprawy został dostarczony wszystkim  stronom.
             
      
      W związku z powyższym należało orzec jak w sentencji decyzji.

POUCZENIE
 
     Od decyzji przysługuje odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Bydgoszczy za moim pośrednictwem w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia. Wniesienie odwołania wymaga uiszczenia opłaty skarbowej w wysokości 5,00 zł plus 0,50 zł za każdy załącznik.
    Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia wiąże organ wydający decyzję o pozwoleniu na budowę.
   Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia nie rodzi praw do terenu oraz nie narusza prawa własności i uprawnień osób trzecich.
     Decyzja nie uprawnia do wycinki drzew. Zgodę na ewentualną wycinkę należy uzyskać w UM w Więcborku.
    Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia nie zastępuje decyzji o warunkach zabudowy.  Decyzję tą należy uzyskać w UM w Więcborku.
  Decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dołączyć do wniosku o wydanie decyzji o pozwolenie na budowę.
    Wniosek ten powinien być złożony nie później niż przed upływem 2-ch lat od dnia , w którym decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach stała się ostateczna. Termin ten może ulec wydłużeniu o dwa lata, jeżeli realizacja przebiega etapowo oraz nie zmieniły się warunki określone w decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

Załącznik Nr 1
Charakterystyka przedsięwzięcia:

I Inwestor:
 Bernard i Ewa Nowak -  zam.  89-421 Runowo Kr.11

II. Nazwa zadania:
Budowa, przebudowa, rozbudowa, zmiana sposobu użytkowania obiektów do chowu trzody chlewnej o obsadzie do 200 DJP.
Inwestycja obejmuje:
1.Zmianę sposobu użytkowania budynku inwentarskiego, składowego na chlewnię   ściółkową.
   2. Budowę chlewni ściółkowej.
   3. Budowę silosów zbożowo -paszowych szt. 5.
   4. Budowę zbiorników na gnojówkę szt. 3.
    5.Budowę niezbędnej infrastruktury ( przyłącze energetyczne, wodociągowe i
       kanalizacyjne).

III. Lokalizacja zadania:
1. Inwestycje obejmują teren działki Nr ewidencyjny 165/1, 165/2, 166/1, 166/2 obręb Runowo Kr. , gm. Więcbork, powiat sępoleński, woj. kuj.-pom.
2. Wieś Runowo Kr. zgodnie z Rozporządzeniem Nr 21/2005 Wojewody Kujawsko - Pomorskiego z dnia 12. 09.2005 r.( Dz. Urz. Woj. Kujawsko - Pomorskiego  z 2005 Nr 108 , poz. 1875) obejmuje Krajeński Park Krajobrazowy co zobowiązuje inwestora do działań zgodnych z przepisami szczególnymi;
3. Rozbudowa istniejącego siedliska rolniczego, poprzez zwiększenie i modernizację bazy inwentarskiej , nie zmienia funkcji terenu gospodarstwa ( hodowla ściółkowa ), a jedynie porządkuje zabudowę oraz zagospodarowanie działek.

IV. Teren objęty inwestycją nie posiada planu zagospodarowania przestrzennego. Wobec powyższego określenie sposobu zagospodarowania i warunków zabudowy następuje w drodze decyzji o warunkach zabudowy.

V. Zgodnie z z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 09 listopada 2004 roku w sprawie określenia rodzajów przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko oraz szczegółowych kryteriów związanych z klasyfikowaniem przedsięwzięć do sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko  (Dz. U. z 2004 r. Nr 257, poz. 2573, z 2005 r. Nr 92, poz.769 ) wynika ,że rodzaj i zakres inwestycji  ( 200 DJP )  znajduje się na liście przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko i zdrowie ludzi , a tym samym jest wymagana decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach.

VI. Inwestycja będzie realizowana  zgodnie z:
 - Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 roku w sprawie warunków    technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2002 r. Nr 75, poz. 690; z 2003 r. Nr 33, poz. 270; z 2004 r. Nr 19, poz. 1156),
-  Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej z dnia 07.10.1997 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budowle rolnicze i ich usytuowanie ( Dz. U. z 1997 r. Nr 132, poz. 877),
   - Ustawą z dnia 26.07.2000 r. o nawozach i nawożeniu (Dz. U. z 2000 r. nr 89, poz. 991  z późn. zm.),
   - Rozporządzeniem Nr 21/2005 Wojewody Kujawsko - Pomorskiego z dnia 12. 09.2005 r.( Dz. Urz. Woj. Kujawsko - Pomorskiego  z 2005 Nr 108 , poz. 1875) w sprawie Krajeńskiego Parku krajobrazowego
    - Ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska ( Dz. U. Nr 62 , poz. 627 z późn. z m. ),
     - Ustawą z dnia 27. 03. 2003 r o planowaniu i zagospodarowaniu  przestrzennym ( Dz. U . Nr 80, poz. 717 z późn. zm.)
      - Ustawą  z dnia 16 kwietnia o ochronie przyrody ( Dz. U.  z 2004 r.Nr 92, poz. 880 z późn. zm.) oraz innymi przepisami szczególnymi.

 

OBWIESZCENIE
BURMISTRZA  WIĘCBORKA
z dnia 30.03.2006 roku
( Nr sprawy 7624-1 DŚ/06)
                                                 


      Na podstawie art. 49 i 61 § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 roku – kpa ( Dz. U. z 2000 r. , Nr 98, poz. 1071 z późn.zm. ) w związku z art. 46a ust. 1 i 5  ustawy z  dnia 27 kwietnia 2001 roku  - Prawo Ochrony Środowiska ( Dz. U. z 2001 r. Nr 62, poz. 627 z późn. zm.)   oraz art. 32, ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia  27.04.2001 roku – Prawo ochrony Środowiska
informuję,

że w dniu 28.03.2006  r. została wydana  i zamieszczona w publicznie dostępnym wykazie danych pod Nr 1 ( FORMULARZ B),  decyzja nr 1 o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia pod nazwą:
Budowa, przebudowa, rozbudowa, zmiana sposobu użytkowania obiektów do chowu trzody chlewnej o obsadzie do 200 DJP.
Inwestycja obejmuje:
1.Zmianę sposobu użytkowania budynku inwentarskiego, składowego na chlewnię   ściółkową.
   2. Budowę chlewni ściółkowej.
   3. Budowę silosów zbożowo -paszowych szt. 5.
   4. Budowę zbiorników na gnojówkę szt. 3.
    5. Budowę niezbędnej infrastruktury ( przyłącze energetyczne, wodociągowe i
       kanalizacyjne).
Inwestycje obejmują teren działki Nr ewidencyjny 165/1, 165/2, 166/1, 166/2 obręb Runowo Kr. , gm. Więcbork.


    W związku z powyższym informuję, że w terminie 21 dni od daty ukazania się niniejszego obwieszczenia można się zapoznać z w/w decyzją w siedzibie Urzędu Miejskiego w Więcborku - Referat Ochrony Środowiska, Gospodarki Komunalnej, Gospodarki Mieniem, Inwestycji i Planowania Przestrzennego ul. Mickiewicza 22, ( pok. Nr 13, tel. 3895213/216, sprawę prowadzi Michał Bąk )  w godz pracy.


Wytworzył: Referat Ochrony Środowiska, Gospodarki Komunalnej, Gospodarki Mieniem, inwestycji i Planowania Przestrzennego - Michał Bąk (30 marca 2006)
Opublikował: Ewa Kiestrzyn (30 marca 2006, 14:04:13)

Ostatnia zmiana: Ewa Kiestrzyn (30 marca 2006, 14:07:17)
Zmieniono: Korekta redakcyjna

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 2283

wersja do zapisu wersja do druku

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Zamknij